Без съмнение бул. “Васил Левски” е мащабно начинание. Но, безспорно проектиран така бул. “Васил Левски” ще докара на варненци гарантирано – нов шум и замърсяване на въздуха от автомобилният трафик, прах и проблеми при поройни дъждове в наводнения.
Абсурдното не е само целият проект бул. Васил Левски в напълно остаряла концепция от 30 години и в своя замисъл без никаква възвращаемост на инвестицията за общината, но и това, че в Европа подобни инфраструктурни проекти се реализират с ползване на 50-67% ЕС безвъзмездно финансиране.
Явно защото град Варна, варненци и Община Варна сме доста богати, финансирането на проекта е само чрез националният бюджет (70%) и със заеми взети от общината при лихва над 6-7% платени с данъците на варненци, но практически без безвъзмездно ЕС финансиране в неизползвани възможности до 50-65% от стойността на проекта и при само 28,57% усвояване на ЕС Фондовете по програмният период 2014-2020 година.
Като всеки грамотен държавник от Европа ще се запита логично, защо не се ползват целево ЕС Фондовете по такива мащабни проекти каквато е практиката в Европа от години?
Д-р инж. Дойчин Ников – председател на сдружение Клъстер Черноморска Икономическа Зона (КЧИЗ) и на сдружение “Бъдеще за Варна”

Д-р инж. Дойчин Ников, председател на Клъстер Черноморска Икономическа Зона (bsezcluster.org), автор на мащабни проекти за Варна, подкрепени в пълен обем вече от 5 области и 8 общини от Североизточна България, от г-н Иван Портних – кмет Община Варна и от комисията „Европейски въпроси и международно сътрудничество“ към местния парламент, подкрепени и от общини Белослав, Девня и Аксаково в конкретни съгласувани проекти:
«Български Логистичен Коридор (Азия-Порт Варна-Централна Европа)» – EU Gateway за Североизточна България; 
«Европейски Експо Център Варна (Нов Логистичен и Реекспортен хъб към СЕЕ) за внос и износ» в близост Фериботен комплекс Варна и 

«Втори Аспарухов мост на две нива» съглано утвърденото трасе за втори мост заложено в действащият Общ устройствен план – Варна.